درباره ما


فضای اقتصادیِ سالهای اخیر در  کشور، کسب و کارها به ویژه در بخش خصوصی را با مشکلات و پدیده های جدیدی مواجه کرد است. برخی از عملکردهای جدید در فضای اقتصاد کشور از جمله اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، اجرای سیاستهای اصل 44 و خصوصی سازی و ...، به علاوه ی برخی مشکلات از جمله تحریم های اقتصادی، مشکلات داخلی، نوسانات نرخ ارز و ... باعث بروز گفتمان های جدیدی از جمله "جهاد اقتصادی" و "اقتصاد مقاومتی" و "حماسه اقتصادی " در فضای اقتصادی کشور در سالهای اخیر شده است.
گروه مهام شرق با هدف هم اندیشی در جهت شفاف سازی فضای اقتصادی جدید و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد اقتصادی اقدام به برگزاری اولین همایش فرصتها و چالشها ی کسب و کار در تجارت انرژی الکتریکی ( برق ) در سال 1389 کرد.
با توجه به دستاورهای مقبول و استقبال گسترده ی فعالان عرصه ی اقتصادی در صنعت برق از اولین همایش فرصتها و چالشها ی کسب و کار در تجارت انرژی الکتریکی (برق)، و درخواست مکرر شرکت کنندگان و همچنین تغییرات عمده ی فضای کسب و کار کشور در طی سالهای 90 و 91 و مواجه با مسائل جدیدی از جمله  افزایش تحریم ها علیه ایران، چند نرخی شدن و نوسانات قیمت ارز و ... دومین همایش فرصتها و چالشها ی کسب و کار در تجارت انرژی الکتریکی (برق) در بهمن ماه 1391 با رویکرد تببین مصادیق اقتصاد مقاومتی در صنعت برق و استفاده از ظرفیتهای موجود برای رفع مشکلات و تبدیل چالشها به فرصت، برگزار گردید.
استقبال بسیار گسترده ی مخاطبین در طی روزهای برگزاری همایش، و پیشنهاد مکرر مخاطبین مبنی بر برگزاری مستمر این همایش، باعث شد تا دومین همایش فرصتها و چالشها ی کسب و کار در تجارت انرژی الکتریکی (برق) با تشکیل دبیر خانه دائمی همایش همراه شود.
دبیرخانه دائمی همایش فرصتها و چالشهای کسب و کار در تجارت انرژی الکتریکی (برق) امیدوار است بتواند در سالهای آتی نیز همچنان نقش موثری در هم اندیشی فعالان اقتصادی در جهت روشن شدن و رونق فضای اقتصاد انرژی کشور داشته باشد.

تالار گفتگو

dDream.ir