فراخوان برگزاری سومین همایش فرصت ها و چالش های فضای کسب و کار در تجارت انرژی الکتریکی ( برق)


سومین همایش فرصت ها و چالش های فضای کسب و کار در تجارت انرژی الکتریکی ( برق) در آبان ماه 92 برگزار می شود.
با توجه به اثربخشی و دستاوردهای مثبت اولین و دومین همایش فرصت ها و چالش ها و با ضرورت سنجی برگزاری این همایش در نخستین ماه های آغاز به کار دولت یازدهم، دبیرخانه ی دائمی همایش فرصت ها و چالش های تجارت برق در نظر دارد تا با برگزاری سومین همایش فرصت ها و چالش های کسب و کار در تجارت انرژی الکتریکی (برق) فرصتی برای هم اندیشی و گفتگو بین صاحبنظران و اندیشمندان صنعت برق فراهم کند.
مقام معظم رهبری سال جاری را با عنوان سال حماسه ی سیاسی و اقتصادی نامگذاری کردند. قطعاً یکی از مسائل اصلی پس از شکل گیری دولت جدید حماسه سازی اقتصادی در همه ی صنایع و از جمله صنعت برق است، یافتن مصادیق حماسه ی اقتصادی در صنعت برق و بررسی فرصت ها و چالش های جدید پیش رو از جمله مواردیست که نیاز به هم اندیشی و گفتگو در بین صاحبنظران دارد.
دبیرخانه دائمی همایش در نظر دارد سومین همایش را با محوریت موضوعات اساسی، چالشی و جدید صنعت برق برگزار نماید. شما صاحبنظر عزیز می توانید با ارائه ی نظرات و پیشنهادات خود ما را در انتخاب مهم ترین محورهای صنعت برق جهت بررسی در سومین همایش یاری فرمایید.
همچنین دبیرخانه ی دائمی همایش از ارائه ی پیشنهادات و نظرات و انتقادات شما استقبال می کند.

برخی از محورهای همایش آتی
1) اقتصاد صنعت برق
2) ظرفیت های قانون بودجه 92 در بخش برق و انرژی و تناسب آن با اهداف قانون برنامه پنجم

3) روند اجرای سیاستهای اصل 44 در صنعت برق
4) نقش نهادهای مالی در فضای کسب و کار جدید ِصنعت برق
5) اقتضائات جدید فضای کسب و کار صنعت برق پس از اجرای سیاستهای اصل 44
نظرات 6

صادقي
۱۳۹۲/۰۶/۱۸ ۰۹:۳۸:۰۴
به نظر من اين خصوصي سازي توزيع ها قدم خوبيه فقط بايد ديد واقعا چقدر ميتونه سرمايه گذاري بخش خصوصي رو جذب كنه! درباره هدفمندسازي هم خيلي خوبه تو اين همايش بحث بشه كه در آينده صنعت برق قراره چه تاثيري داشته باشه.
حسام
۱۳۹۲/۰۵/۲۲ ۱۷:۲۹:۴۳
به نظر ميرسد واگذاري شركتها كار اشتباهي بوده! خصوصي سازي به چه قيمتي؟ بيكاري نيروهاي كارآمد و افزايش نيروهاي بي خاصيت با استفاده از بند پ چه توجيهي داره؟ آيا بازده نيروگاهها افازيش يافته ؟ آيا مديريت نيروگاه ها بهتر شده؟ ايا وضعيت نيروگاهها رصد شده؟ يك موضوع خوب براي بررسي در سمينار وضعيت اين نيروگاهها است.
كارمند
۱۳۹۲/۰۵/۲۲ ۱۷:۲۰:۵۹
وضعيت شركتهاي توزيع به كجا قراره برسه؟ اقايان مدير در توانير تا كي ميخان با اين وضعيت كج دار و مريز رفتار كنند؟؟ به نظر مياد يك محور بايد به بحث شركتهاي توزيع و تبديل اين شركتها به بنگاه و چالشهاي تغيير وضعيت اين شركتها اختصاص داده بشه.
رضا
۱۳۹۲/۰۵/۲۲ ۱۶:۱۷:۴۵
تحريم ها و تاثير منفي آنها بر صنعت برق بر كسي پوشيده نيست. خوب است به تحريم ها نگاهي جدي شود و تهيدات و فرصتهاي ايجاد شده در وضعيت تحريم مورد بررسي قرار گيرد.
منفرد
۱۳۹۲/۰۵/۲۲ ۱۶:۱۳:۱۴
د رمورد خصوصي سازي و واگذاري هاي صورت گرفته و مشكلات متعاقب اين واگذاري ها، سرنوشت نيروي انساني اين شركتها و تامين نيروي آينده ي آنها هم جاي بحث و تصميم سازي زيادي وجود دارد. به نظر ميرسد اين واگذاري ها بيشتر از راه گشا بودن به مشكلات صنعت افزوده است.
رضا
۱۳۹۲/۰۵/۲۶ ۱۶:۲۱:۱۵
خوب پس ميخاستي همينجوري دست رو دست بذاريم شركتهاي دولتي با مديراي ضعيف و بي فكر كار كنند؟ همه جا كه اينجوري نيست ، شركتهايي كه واگذار شدند و موفق بودند رو هم در نظر بگير

ارسال نظر:
اگر تصوير خوانا نيست اينجا کليک کنيد
همزمان با تأييد انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هايي كه حاوي توهين است، منتشر نمي شود.
* لطفا از نوشتن نظر هاي خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.


تالار گفتگو

dDream.ir